Integracja Sensoryczna,terapia integracji sensorycznej , diagnoza integracji sensorycznej, treningi słuchowe, Tomatis, Johansen
Get Adobe Flash player

W książce znajdą Państwo spójne informacje z teorii integracji sensorycznej, opis podstawowych zaburzeń , narzędzia służące do badania zaburzeń integracji sensorycznej i wskazówki do budowania programów terapii.

Autor przedstawia typowe zaburzenia integracji sensorycznej występujące najczęściej u niemowląt i małych dzieci, u dzieci ze spektrum autyzmu /zespół Aspergera, autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju/, u dzieci z ADHD i ADD, dzieci zespołem kruchego chromosomu X, z zespołem Downa i innych.

Książka może być traktowana przez początkujących terapeutów jako podręcznik terapii integracji sensorycznej. Specjaliści , którzy nie są terapeutami integracji sensorycznej znajdą w niej  wiele cennych informacji jak rozpoznać pierwsze objawy zaburzeń i wysłać dziecko na badania do odpowiedniego specjalisty z zakresu integracji sensorycznej.

Ponieważ książka Zbigniewa Przyrowskiego jest pierwszą tak obszerną pulikacją o integracji sensorycznej w Polsce będzie z pewnością przydatna dla studentów wydziałów psychologii, pedagogiki, fizjoterapii czy studiów logopedycznych.

Książka zawiera bardzo bogaty spis literatury / wydaje się, że jedyny taki w Polsce/  związanej z problematyką integracji sensorycznej.

                                                            Aby kupić

Aktualności

Poradnia Sensum Mobile - nowy film


więcej...

Nowa strona Sensum Mobile

Została uruchomiona nowa strona poradni Sensum Mobile - Centrum Procesów Sensorycznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzin: procesysensoryczne.pl

Książka z ćwiczeniami integracji sensorycznej

"Trenuj mózg poprzez ruch" to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Przedstawione ćwiczenia nie tyko są szczegółowo opisane, ale książka zawiera profesjonalne wskazania, czemu mają służyć i co można osiągnąć stosując je. Opis każdego z ćwiczeń zawiera też propozycje ich modyfikacji, co skutkuje tym, że z 236 proponowanych ćwiczeń uzyskujemy ich, co najmniej 500.

więcej...

Ogłoszenie

Sensum Mobile otwiera nową siedzibę i zatrudni logopedę z uprawnieniami do prowadzenia treningu słuchowego metodą Tomatisa / sprzęt cyfrowy/, terapeutów integracji sensorycznej. Możliwość pracy na umowę zlecenie lub umowę o pracę. Doskonałe warunki pracy i możliwość bezpłatnego udziału w wielu szkoleniach.

Zgłoszenia /CV/ proszę przesyłać na adres mailowy sensum-mobile@wp.pl


Książka o integracji sensorycznej

Oddajemy do rąk czytelników pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie tematyki integracji sensorycznej. Autor publikacji przedstawia nie tylko założenia teoretyczne metody integracji sensorycznej ale daje również praktyczne wskazówki dotyczące badania dzieci i prowadzenia terapii integracji sensorycznej   

więcej...

Staże w Sensum Mobile

W Sensum Mobile już od ośmiu lat odbywają się staże diagnostyczne. Każdego roku kilku terapeutów /max.10/ poznaje teoretyczne i praktyczne tajniki badania dzieci w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej.

Więcej...

 O dyspraksjiSale terapii integracji sensorycznej w Sensum Mobile

Terapia integracji sensorycznej wymaga sal wyposażonych w specjalistyczny, bezpieczny sprzęt. Sensum Mobile słynie z doskonale wyposażonych sal terapeutycznych. Mamy najnowszy dostępny na polskim rynku sprzęt terapeutyczny. Doskonale wykształceni terapeuci pracujący pod opieką terapeuty z największym doświadczeniem w terapii integracji sensorycznej w Polsce  - Zbigniewem Przyrowskim, prowadzą terapię w bogato wyposażonych salach. Odpowiednio wyposażone sale zapewniają optymalne warunki do terapii i rozwoju kreatywności dziecka. Nie ryzykuj wysyłając dziecko do jakiegokolwiek terapeuty, do jakiejkolwiek sali terapeutycznej. My mamy doświadczenie. Działamy nieprzerwanie od 1995 roku. Zobacz zdjęcia