Integracja Sensoryczna,terapia integracji sensorycznej , diagnoza integracji sensorycznej, treningi słuchowe, Tomatis, Johansen
Get Adobe Flash player

Program szkolenia

Opłata za szkolenie:   rejestracja – 50 zł + szkolenie 350 zł – łącznie 400 zł.

Szkolenie prowadzi Zbigniew Przyrowski, psycholog kliniczny, terapeuta SI, Instruktor terapii SI, autor wielu publikacji o integracji sensorycznej, Dyrektor Centrum Procesów Sensorycznych „Sensum Mobile”. Twórca programu i prekursor w Polsce szkoleń terapii ręki opartych na założeniach terapii integracji sensorycznej. Szkolenia terapii ręki prowadzi od 1998r.

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Szkolenie terapia ręki jest przeznaczone dla pedagogów, psychologów,fizjoterapeutów pracujących z dziećmi z zaburzeniami manualnymi, zaburzeniami psychoruchowymi, zaburzeniami lub ryzykiem zaburzeń dysgraficznych, zaburzeniami grafomotorycznym, zaburzeniami chwytu i innymi.

  1. Przegląd ontogenetycznego i funkcjonalnego rozwoju ręki

  2. Etapy rozwoju grafomotoryki

  3. Zaburzenia grafomotoryczne

  4. Neurofizjologiczne podstawy terapii ręki oparte o koncepcję integracji sensorycznej

  5. Proces diagnozy –kliniczna obserwacja /schemat, arkusze klinicznej obserwacji, ocena/ zdolności ruchowych, napięcia mięsni, integracji odruchów, chwytu i innych.

  6. Proces terapii – główne założenia , ćwiczenia, zasady budowy programu terapii

  7. Schemat  zajęć

  8. Zestaw autorskich ćwiczeń z zakresu terapii ręki

  9. Film z  wybranymi  ćwiczeniami wykorzystywanymi w terapii ręki

 Szkolenie odbywa się w godzinach 10.00-18.00 w przestronnej  klimatyzowanej sali wykładowej w Ośrodku Procesów Sensorycznych „Sensum Mobile” na ul. Śródziemnomorskiej 11. Minimalna ilość uczestników by odbyło się szkolenie – 10 osób. 

Sala Wykładowa w Ośrodku na ul.Śródziemnomorskiej 11

Sala Wykładowa w Ośrodku na ul.Śródziemnomorskiej 11

Sala wykładowa

Sala wykładowa

Uwaga : uczestniczy szkolenia nie muszą być terapeutami integracji sensorycznej

Fotolia_24531635_X-02

 

Podczas szkolenia zapewniamy catering: kawa,herbata, napoje zimne, ciastka, owoce, śniadanie, obiad /pizza/.

Każdy z uczestników otrzymuje zestaw materiałów obejmujący:
skrót wykładów, arkusz klinicznej obserwacji grafomotoryki, karty do notatek, długopis

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikaty.

shutterstock_59193421-09-large

Aktualności

Poradnia Sensum Mobile - nowy film


więcej...

Nowa strona Sensum Mobile

Została uruchomiona nowa strona poradni Sensum Mobile - Centrum Procesów Sensorycznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzin: procesysensoryczne.pl

Książka z ćwiczeniami integracji sensorycznej

"Trenuj mózg poprzez ruch" to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Przedstawione ćwiczenia nie tyko są szczegółowo opisane, ale książka zawiera profesjonalne wskazania, czemu mają służyć i co można osiągnąć stosując je. Opis każdego z ćwiczeń zawiera też propozycje ich modyfikacji, co skutkuje tym, że z 236 proponowanych ćwiczeń uzyskujemy ich, co najmniej 500.

więcej...

Ogłoszenie

Sensum Mobile otwiera nową siedzibę i zatrudni logopedę z uprawnieniami do prowadzenia treningu słuchowego metodą Tomatisa / sprzęt cyfrowy/, terapeutów integracji sensorycznej. Możliwość pracy na umowę zlecenie lub umowę o pracę. Doskonałe warunki pracy i możliwość bezpłatnego udziału w wielu szkoleniach.

Zgłoszenia /CV/ proszę przesyłać na adres mailowy sensum-mobile@wp.pl


Książka o integracji sensorycznej

Oddajemy do rąk czytelników pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie tematyki integracji sensorycznej. Autor publikacji przedstawia nie tylko założenia teoretyczne metody integracji sensorycznej ale daje również praktyczne wskazówki dotyczące badania dzieci i prowadzenia terapii integracji sensorycznej   

więcej...

Staże w Sensum Mobile

W Sensum Mobile już od ośmiu lat odbywają się staże diagnostyczne. Każdego roku kilku terapeutów /max.10/ poznaje teoretyczne i praktyczne tajniki badania dzieci w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej.

Więcej...

 O dyspraksjiSale terapii integracji sensorycznej w Sensum Mobile

Terapia integracji sensorycznej wymaga sal wyposażonych w specjalistyczny, bezpieczny sprzęt. Sensum Mobile słynie z doskonale wyposażonych sal terapeutycznych. Mamy najnowszy dostępny na polskim rynku sprzęt terapeutyczny. Doskonale wykształceni terapeuci pracujący pod opieką terapeuty z największym doświadczeniem w terapii integracji sensorycznej w Polsce  - Zbigniewem Przyrowskim, prowadzą terapię w bogato wyposażonych salach. Odpowiednio wyposażone sale zapewniają optymalne warunki do terapii i rozwoju kreatywności dziecka. Nie ryzykuj wysyłając dziecko do jakiegokolwiek terapeuty, do jakiejkolwiek sali terapeutycznej. My mamy doświadczenie. Działamy nieprzerwanie od 1995 roku. Zobacz zdjęcia